• Na dotaz
Rakytníkový čaj - perila z Vysočiny
search
  • Rakytníkový čaj - perila z Vysočiny

Rakytníkový čaj - perila z Vysočiny

4,50 € S DPH
Množstvo
Na dotaz

 

Používame zabezpečený prenos TLS

 

Doprava - využívame služby PACKETY

  Platba online kartou, bank.prevodom, dobierkou

Na prevádzke v hotovosti, aj kartou

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) je drevina tvoriaca kríky alebo malé stromy s žltkastými kvetmi a oranžovými plodmi, ktoré sú doslova nabité vitamínom C. Rakytníkové úsušky sú „zvyšky“ po lisovaní plodov rakytníka. Používajú sa na prípravu čajov, po rozdrvení sú vhodnou prísadou do sladkých aj slaných ciest (viď „rakytníková drvina“).

Jednoročná, 60 – 100 cm vysoká bylina perila krovitá (Perilla frutescens) tak trochu pripomína „nablýskanú hluchavku“. Je veľmi atraktívna, a preto sa hodí aj ako okrasná rastlina na záhradu. Listy srdcovitého tvaru sa zvlneným okrajom vonia po citróne a majú ľahko štipľavú aj sladkastú chuť. Ukrývajú v sebe vitamíny A, B, C a K, minerály, vápnik, draslík alebo železo a plno ďalších látok.

Hoci nie sú známe žiadne vedľajšie účinky a kontraindikácie perily, nie je jej dlhodobé užívanie vhodné. Zvlášť opatné by mali byť tehotné a dojčiace ženy.

Viete, že

- v ázijských krajinách sa perila občas používa ako korenie, ktoré má zamaskovať skazenú potravu?

V našom čaji však nič maskovať nemusíme. Rakytník aj perila sú vypestované v bio kvaite na Vysočine v Českej republike. Ich kombinácia ponúka čaj lahodnej chuti a vône.

Zmes rakytníkových úsuškov a jemných lístkov pikantne voňajúce perily - obsah: 50 g

001004

Tabuľka dát

Čaje a kávoviny
Rakytníkové
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.