Tuniak kúsky vo vlastnej šťave (plechovka) 170g - CONDOR
search
  • Tuniak kúsky vo vlastnej šťave (plechovka) 170g - CONDOR

Tuniak kúsky vo vlastnej šťave (plechovka) 170g - CONDOR

1,90 €
Nie sme platcami DPH Doba dodania 3-5 dní
Množstvo

13 položky
Skladom

 

Používame zabezpečený prenos TLS

 

Doprava - využívame služby PACKETY

  Platba online kartou, bank.prevodom, dobierkou

Na prevádzke v hotovosti, aj kartou

Zloženie: tuniak 70% (Katsuwonus pelamis), pitná voda, soľ,

Alergény: ryba.

Condor Tuniak kúsky vo vlastnej šťave 170 / 120g EO (plechovka) podiel mäsa 120 g


Slušné množstvo bielkovín, málo tuku, žiadne sacharidy. Praktická potravina pre športovcov i diétujúcich Vo vašom jedálničku sa pre ňu určite miesto nájde a vôbec nevadí, keď si tuniaky nakúpite do zásoby, nepokazí sa ako surové mäso po troch dňoch.

Čo by ste mali vedieť o tuniakovi z konzervy?

Tuniaka v konzerve nie je nutné dlho predstavovať. Iste to poznáte, nemáte chuť na kuracie alebo hovädzie mäso a chcete zmenu, tak v supermarkete zamierite do oddelenia rýb. Ponuka rybích špecialít je pomerne široká, takže je z čoho vyberať, kura je bohužiaľ len jedno, a navyše väčšinou siahnete po kuracích pŕs, pretože majú najmenší obsah tuku.

Úvodom

Takýto tuniak alebo losos v konzerve je celkom praktické jedlo, keď práve nemáte dosť času alebo chuť na varenie. Dostanete do seba potrebnú dávku proteínov, ao to nám ide predovšetkým. Po vylovení z mora váži tuniak priemerne 500 kg a meria okolo 2 metrov, takže sa z neho dá vyrobiť naozaj veľké množstvo konzerv. Nie je ale tuniak ako tuniak, existuje celé množstvo rôznych druhov, ktoré sa líšia veľkosťou a váhou, ale pre nás je väčšinou najdôležitejšie, čo také tuniakové mäso obsahuje.

Čerstvý alebo z konzervy?

Všeobecne platí, čo je čerstvé, je zároveň najlepšie, hlavne čo sa týka obsahu bielkovín a dôležitých výživných látok. Aj u tuniaka platí toto pravidlo. Obsah bielkovín sa pohybuje od 20 do 23 g na 100 g, v závislosti od spôsobu spracovania. Čerstvý tuniak je čerstvý tuniak, ale hodnoty konzervové varianty sa líšia len nepatrne, takže sa z úsporných dôvodov môžete rozhodnúť aj pre tento typ. Toto rybie mäso obsahuje minimum sacharidov, a preto sa výborne hodí pre obdobie diéty, na etikete sa totiž môžete dočítať: sacharidy 0,00 g. Vo všeobecnosti sa hovorí, že ryby sú veľa tučné, ale nemusí to platiť vždy, v mäse tuniaka nájdete približne 1 g tuku na 100 g, stačí si pozorne preštudovať etiketu na konzerve, aj tu sa môžu hodnoty líšiť konzerva od konzervy.

Krajina pôvodu Ekvádor.

Oblasť lovu: Tichý oceán

Priemerné výživové hodnoty v 100 g výrobku:

energetická hodnota 425,40 kJ/101,52 kcal

tuky celkom 0,68 g

z toho nasýtené mastné kyseliny 0,28 g

sacharidy 0,0g

z toho cukry 0,0g

bielkoviny 23,85 g

sol 1,69 g

001149
13 položky
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.