Rakytníkový čaj - jazmín+zelený z Vysočiny
search
  • Rakytníkový čaj - jazmín+zelený z Vysočiny

Rakytníkový čaj - jazmín+zelený z Vysočiny

4,50 €
Nie sme platcami DPH Doba dodania 3-5 dní
Množstvo

7 položky
Skladom

 

Používame zabezpečený prenos TLS

 

Doprava - využívame služby PACKETY

  Platba online kartou, bank.prevodom, dobierkou

Na prevádzke v hotovosti, aj kartou

Čajová zmes bylinného a zeleného čaju je to pravé pre milovníkov zdravia a luxusného pôžitku z popíjania dobrého a zdravého nápoja.

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) je drevina tvoriaca kríky alebo malé stromy s žltkastými kvetmi a oranžovými plodmi. Rakytníkové úsušky sú „zvyšky“ po lisovaní plodov rakytníka. Používajú sa na prípravu čajov, po rozdrvení sú vhodnou prísadou do sladkých aj slaných ciest (viď „rakytníková drvina“).

Zelený čaj v sebe ukrýva triesloviny, vitamíny (napr. B1, B2, C, E, P) a minerálne látky ako vápnik, zinok, fosfor, mangán.

Jazmín (Jasminum) sa označuje ako bylina lásky a bohatstva. Jeho čerstvú vôňu si užívame najviac na jar alebo začiatkom leta, kedy sa púčiky rozvíjajú v krásne, veľmi aromatické kvety.

Zmes rakytníka, zeleného čaju a jazmínového kvetu je vhodné zaliať vodou s teplotou 75 – 80 °C a nechať lúhovať asi 3 min. Uvoľnia sa všetky aromatické a zdraviu prospešné látky. Vášmu telu sa dostane povzbudenie a "dá sa do pohody".

Viete, že

– rakytník používaný na výrobu našich čajov pestujeme a zberáme v okolí Bohdalova na Vysočine (ČR) bez použitia minerálnych hnojív, herbicídov, pesticídov či iných chemických prostriedkov? Náš rakytník je čisto BIO...

Zmes rakytníkových úsuškov, zeleného čaju a jazmínového kvetu - obsah 50 g.

001002
7 položky

Tabuľka dát

Čaje a kávoviny
Rakytníkové
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.