• Na dotaz
Rakytníkový čaj + ovocie z Vysočiny
search
  • Rakytníkový čaj + ovocie z Vysočiny

Rakytníkový čaj + ovocie z Vysočiny

3,90 € S DPH
Množstvo
Na dotaz

 

Používame zabezpečený prenos TLS

 

Doprava - využívame služby PACKETY

  Platba online kartou, bank.prevodom, dobierkou

Na prevádzke v hotovosti, aj kartou

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) je drevina tvoriaca kríky alebo malé stromy s žltkastými kvetmi a oranžovými plodmi. Tieto guličky sú plné slnka a hlavne vitamínu C. Rakytníkové úsušky sú „zvyšky“ po lisovaní plodov rakytníka. Používajú sa na prípravu čajov, po rozdrvení sú vhodnou prísadou do sladkých aj slaných ciest (viď „rakytníková drvina“).

Hoci je hruška pomerne skromná na obsah vitamínov (B a C), je jej plod symbolom štedrosti, dobroty, nenáročnosti a sily osobnosti.

Trošku protikladne preto pôsobí malá vitamínová bomba, čierna perla alebo aj žien-šen Strednej Európy, v podobe plodov čiernej jarabiny – árónia čiernoplodej (Aronia melanocarpa). Tento ker alebo menší strom pôvodom zo Severnej Ameriky sa dá objaviť pod názvom temnoplodec. Krásna biela kvetenstvo sa počas leta a jesene mení na malé čierne guličky nabité zdravím - vitamíny B, C, E, P, úspešne im sekunduje pektín, karotén, rutín, jód, železo, fluór, vápnik, mangán.

Už v stredoveku vedeli baby zariekavačky a šamani to, čo neskôr potvrdila veda. Kľučka veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) obsahuje rôzne vitamíny, minerály, stopy draslíka, mangánu a železa, vlákninu, pektín a ďalšie zdraviu prospešné látky. Biele či ružové kvety tohto plazivého kríka postupne zrejú do kyslastých ružových alebo červených bobúľ.

Pod názvami "ružový ibištek, rozella, čínska ruža, sorrel, čínsky ibištek, rama či karkadeh" sa skrýva známa okrasná rastlina ibištek sudánsky - Karkadé (Hibiscus sabdariffa). Jeho domovinou je zrejme tropická Afrika a svoje meno získal podľa egyptského posvätného vtáka Ibisa. Tento nádherný ker vysoký 1 - 2 m kvitne bielou farbou s červeným stredom. Charakteristické sú pre neho dužinaté sýto červené kalichy, ktoré sa využívajú na výrobu čajov. V ich kyslej chuti je skrytý celý rad účinných zložiek, predovšetkým vitamín C.

V kombinácii rakytníka, hrušky, arónie, kľukvy a ibišteka získate zdravý čaj výbornej ovocnej chuti.

Zmes rakytníkových úsuškov, kvetov ibišteka sudánskeho a kúsky sušeného ovocia (hruška, čierna jarabina, kľučka) - obsah 50 g.

000195

Tabuľka dát

Krajina pôvodu
Česko
Podpora organizmu
Dýchacie cesty
Čaje a kávoviny
Rakytníkové
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.