• Na dotaz
Rakytníkový čaj + citrónová tráva z Vysočiny
search
  • Rakytníkový čaj + citrónová tráva z Vysočiny

Rakytníkový čaj + citrónová tráva z Vysočiny

4,50 € S DPH
Množstvo
Na dotaz

 

Používame zabezpečený prenos TLS

 

Doprava - využívame služby PACKETY

  Platba online kartou, bank.prevodom, dobierkou

Na prevádzke v hotovosti, aj kartou

Rakytník rešetliakový (Hippophae rhamnoides) je drevina tvoriaca kríky alebo malé stromy s žltkastými kvetmi a oranžovými plodmi doslova nabitými vitamínom C. Rakytníkové úsušky sú „zvyšky“ po lisovaní plodov rakytníka. Používajú sa na prípravu čajov, po rozdrvení sú vhodnou prísadou do sladkých aj slaných ciest (viď „rakytníková drvina“).

Citrónová tráva (Cymbopogon citratus) je vytrvalá statná rastlina vytvárajúca mohutné trsy tenkých a dlhých šedozelených listov dorastajúcich až do výšky 150 cm. Príjemná silne citrónová vôňa jej dala krásny český botanický názov voňatka citrónová, avšak v poslednej dobe sa viac objavuje pod anglickým „lemongrass“.

Lahodný čaj z rakytníka a citrónovej trávy je skvelé thé na čajový večierok. Ak pridáte kocky ľadu, získate osviežujúci studený nápoj.

POZOR !!! Hoci je čaj z rakytníka a citrónovej trávy pre väčšinu ľudí bezpečný, rozhodne by sa mu mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy. Pre nich odporúčame čistý BIO rakytníkový čaj, čaj s ovocím alebo šťavu Tropik.

Zmes rakytníkových úsuškov a citrónovej trávy - obsah 50 g.

000194

Tabuľka dát

Čaje a kávoviny
Rakytníkové
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.